Aby zamówić autoryzację programu należy wysłać mail do Centrum Autoryzacji.
Mail z zamówieniem autoryzacji musi zawierać następujące dane:
pełną nazwę szkoły,
miejscowość, w której znajduje się szkoła,
imię i nazwisko nauczyciela,
jego adres mailowy,
imię i nazwisko trenera,
numer produktu naklejony na kopercie z płytą.
Zamówienie należy wysłać na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
W temacie wiadomości należy wpisać: mapaKLASY AUTORYZACJA UWAGA: zamówienie bez wymaganych danych i podanego tematu wiadomości może zostać odrzucone przez system autoryzacji. Zaleca się wysłać mail z poziomu programu (zakładka Autoryzacja).
Kliknięcie przycisku Zamów autoryzację wyświetli okno programu pocztowego za pomocą którego należy wysłać mail z danymi.
Jak aktywować program?
Autoryzacja zainstalowanego programu prowadząca do aktywacji jego pełnej funkcjonalności jest jednorazowa i polega na wprowadzeniu do programu kodu autoryzacji (kod KA) udostępnionego przez Centrum Autoryzacji lub trenera ITF pocztą elektroniczną, za pośrednictwem sieci lub na nośniku fizycznym. Poniżej przedstawiono czynności niezbędne do aktywacji programu za pomocą pliku KA dostarczonego jako załącznik do wiadomości e-mail.
Aktywacja za pomocą pliku KA Krok 1 – pobranie kodu KA Pliki z kodami autoryzacyjnymi mają zawsze rozszerzenie .a19, ich nazwy mogą być różne, jednak najczęściej przyjmują postać: mapaKLASY _imię nazwisko.a19 lub SZKOŁY_imię nazwisko.a19. Po otrzymaniu wiadomości z kodem KA, załączony plik należy zapisać w dowolnym miejscu na lokalnym dysku (zalecane Moje dokumenty), nie zmieniając jego nazwy ani rozszerzenia.
Krok 2 – wczytanie kodu KA z pliku autoryzacji Aktywacja programu poprzez wczytanie kodu KA odbywa się w programie mapaKLASY/mapaSZKOŁY w oknie Autoryzacja programu, otwieranym przyciskiem Autoryzacja. Kliknij przycisk Pobierz plik ... i otwórz plik KA zapisany w pierwszym kroku. Uwaga: W ten sposób można pobrać plik autoryzacji otrzymany nie tylko jako załącznik do wiadomości mailowej, ale również udostępniony na nośniku lub za pośrednictwem sieci.
Aktywacja za pomocą schowka systemowego Inna metoda autoryzacji polega na skopiowaniu kodu KA bezpośrednio z treści wiadomości e-mail i wklejeniu go w oknie autoryzacji programu. Krok 1 – pobranie kodu KA Pobranie kodu polega na zaznaczeniu ciągu znaków tworzących kod i skopiowaniu go do schowka kombinacją klawiszy Ctrl-C. Należy skopiować cały kod - od słowa START do słowa STOP włącznie!
Krok 2 – wklejenie kodu KA Aby wkleić kod KA, należy w oknie autoryzacji kliknąć przycisk Wstaw kod ...
Poprawiony: poniedziałek, 26 sierpnia 2013 11:57
Ekrany programu mapaTALENTÓW
Menu programu.
Rejestracja użytkownika w module autodiagnozy komputerowej.
Testowanie komputerowe.
Mapa talentów grupy (klasy).
Raport diagnostyczny - podgląd wydruku.
Multimedialna mapa talentów z naniesioną siatką mini-wykładów filmowych.
Wykaz filmów.
Filmowy przewodnik po talentach.
Baza talentów - tabela zawierające mapy talentów wprowadzone ręcznie (autodiagnoza w wersji papier-ołówek) i automatycznie z autodiagnozy komputerowej.
Poprawiony: wtorek, 25 czerwca 2013 18:02
Mapa ucznia
Mapa ucznia jest graficzną formą kodu diagnozy wzbogaconego o interpretację uzyskanego profilu. Aby wyświetlić mapę, wybierz wiersz tabeli (1) i kliknij przycisk Mapa ucznia (2).
Drukowanie mapy ucznia, podobnie jak i każdej innej mapy, realizowane jest z okna podglądu wydruku otwieranego przyciskiem Drukuj (1). Aby wydrukować mapę wraz z opisami, należy zaznaczyć pole Dołącz opisy i w oknie podglądu kliknąć Drukuj (2).
Poprawiony: piątek, 15 marca 2013 13:17
Baza diagnoz
Wynik diagnozy ma postać trzyliterowego kodu, którego pierwszy znak wskazuje na dominację półkuli, drugi informuje o potencjale sensorycznym, trzeci zaś odnosi się do ekstrawersji/introwersji. Wprowadzenie kodu diagnozy należy poprzedzić danymi nauczyciela, nazwą oddziału, datą diagnozy i danymi ucznia (1). Do wprowadzenia kodu diagnozy służą trzy kolejna pola, do których odpowiednią literę można wpisać za pomocą klawiatury (2) lub klikając aktywne litery umieszczone poniżej (3). Kliknięcie przycisku Dodaj (4) wprowadzi wynik diagnozy do tabeli reprezentującej bazę diagnoz. Dane te zostaną automatycznie zapisane na twardym dysku.
Poprawiony: piątek, 15 marca 2013 13:18
Wersja programu
Nazwa programu mapaKLASY/mapaSZKOŁY pojawia się w programie dopiero po jego aktywacji. Numer wersji programu wyświetlany jest w dwóch miejscach: zawsze na ekranie powitalnym i w trybie aktywnym na górnej belce głównego okna programu.